top of page

CZĘSTE PYTANIA

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące JEDNO to dobrze trafiłeś!

Najważniejsze z nich udało nam się zebrać w jednym miejscu, aby móc na nie odpowiedzieć. Poznaj nas i zobacz czym się zajmujemy.

Czym jest Jedno?

Jedno jest chrześcijańską platformą, dzięki której chrześcijanie z różnych kościołów i wspólnot, mogą poznać się i mieć czas na wspólną modlitwę. Podstawową zasadą, którą wyznajemy jest szacunek do siebie nawzajem oraz troska o zachowanie tożsamości miejsc z których pochodzimy. 

Na czym to polega?

Aby zbudować dobrą relację potrzebne jest spotkanie. Każde takie spotkanie skupia się na uwielbieniu Jezusa jako jedynego Pana i Zbawiciela, modlitwie wstawienniczej za kościoły z których pochodzimy oraz na wspólnym świętowaniu (Agape)  Agape to szczególny czas na swobodną rozmowę w miłym towarzystwie i możliwość poznania się przy obficie zastawionym stole.

Dlaczego jedność?

​Widzimy, że miłość i jedność uczniów Chrystusa jest wezwaniem, które wyjątkowo często pojawia się w Słowie Bożym.

J 13:34-35  /  Ef 4:1-6  /  Ps 133:1  /  Rz 12:4-5  /  Gal 3:26-28  /  Mt 22:36-40

Bóg położył nam na sercu potrzebę, aby modlić się i współdziałać z Nim w budowaniu jedności pomiędzy chrześcijanami w naszym regionie. Opieramy się o jedno wyznanie wiaryktóre pomaga nam podążać razem za Bogiem.

Jak widzicie jedność?

Wierzymy, że jako chrześcijanie jesteśmy dziećmi jednego Boga, braćmi i siostrami przez wiarę w Chrystusa.

Jesteśmy przekonani, że Pan na nowo powołuje nas do wspólnej modlitwy, do uwielbienia i błogosławienia sobie, w oparciu o najważniejsze fundamenty - miłość do Boga i do człowieka. Mt 22:36-40

Czujemy, że Bóg ma dla nas o wiele więcej niż to co dzisiaj znamy i widzimy, chcemy razem oczekiwać tych rzeczy, przychodzenia Bożego Królestwa na ziemię. Jesteśmy przekonani, że wspólne spotkania i gorliwa modlitwa dają nam szansę przywrócenia brakującego ogniwa jakim jest miłość braterska, utracona w przeciągu wielu lat. Naszym marzeniem jest, aby Kościół powrócił do jedności i głębokiej relacji na wzór pierwszych Apostołów.

Kto jest organizatorem?

Jesteśmy grupą ludzi pochodzącą z różnych kościołów i wspólnot chrześcijańskich, katolickich oraz protestanckich.

W 2011 roku Bóg połączył nasze drogi i poprowadził nas do organizacji spotkań modlitewnych dla osób z różnych środowisk chrześcijańskich w naszym regionie.

Czy jesteście częścią jakiegoś kościoła?

Pochodzimy z różnych kościołów i wspólnot chrześcijańskich, organizując JEDNO w gronie mieszanym, zachowując tożsamość miejsc z których pochodzimy. Nie jesteśmy częścią żadnej innej organizacji i denominacji kościelnej.

Nie oznacza to jednak, że odcinamy się od kogokolwiek, wręcz przeciwnie, bardzo zależy nam na relacjach i porozumieniu miedzy kościołami z których przychodzimy. Chcemy jednak, aby samo wydarzenie które razem tworzymy pozostało neutralne.

Jestem liderem/księdzem/pastorem i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o tym co robicie.

Jesteśmy gotowi, aby odpowiedzieć na wszelkie powstałe pytania. Możemy to zrobić telefonicznie, mailowo, ale równie chętnie spotkamy się w dogodnym terminie i miejscu.​ Zachęcamy do kontaktu.

Masz inne pytania lub wątpliwości? Koniecznie do nas napisz!

3
bottom of page